Specjalista ds. BHP

Description

Job Title : Specjalista ds. BHP
Location : 43-300 Bielsko-Biała
Company : Enersys
Salary :
Open Date : 2023-02-20
Close Date : 2023-06-20

EnerSys to globalny lider oferujący rozwiązania do przechowywania energii do zastosowań przemysłowych. Dysponujemy ponad trzydziestoma zakładami produkcyjnymi i montażowymi na całym świecie. Obsługują one powyżej 10 tys. klientów w przeszło 100 krajach. Nasza siedziba główna mieście się w Reading, w stanie Pensylwania (USA). Siedziby regionalne znajdują się w Europie i Azji. Naszą obszerną linię systemów zapewniających energię i moc napędową uzupełnia pełna oferta zintegrowanych usług i układów. Dysponujemy punktami sprzedaży i obsługi na całym świecie i mamy ponad 100 lat doświadczenia w tworzeniu akumulatorów. Dzięki temu EnerSys dostarcza kompletne urządzenia zasilające prądem stałym. Dbamy o stały rozwój przez zapewnianie wszystkim pracownikom następujących podstawowych kompetencji: przywiązanie do klientów, praca zespołowa, zaangażowanie, etyczne postępowanie, solidne umiejętności komunikacji i bezpieczna praca.

Poznaj nasze podstawowe wartości

Twoje obowiązki

Zakres obowiązków wynika z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 02.09.1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy, a są to m.in.:

  • przeprowadzanie kontroli i audytów z zakresu BHP;
  • przygotowywanie raportów z zakresu BHP;
  • prowadzenie szkoleń wstępnych i organizacja szkoleń okresowych BHP;
  • opracowywanie wewnętrznych procedur i instrukcji z zakresu BHP;
  • branie udziału w procesie oceny ryzyka zawodowego;
  • analiza przyczyn i okoliczności wypadków, sporządzenie dokumentacji wypadkowej;
  • udział w codziennych spotkaniach produkcyjnych, projektowych;
  • prowadzenie zakładowej Komisji BHP;
  • czynny udział w odbiorach maszyn, urządzeń i nowych stanowisk pracy;
  • udział w kontrolach PIP, PPIS, PSP, UDT itp.;
  • aktywny udział we wdrażaniu usprawnień z zakresu BHP;
  • opiniowanie projektów z zakresu BHP;
  • współpraca z jednostką medycyny pracy;
  • współpraca z podwykonawcami;
  • organizacja i nadzór nad pomiarami środowiska pracy, środkami ochrony indywidualnej;
Nasze wymagania:
  • wykształcenie wyższe kierunkowe;
  • co najmniej 3 lata doświadczenia w zakładzie o profilu produkcyjnym;
  • praktyczna znajomość pakietu MS Office, Outlook;
  • dobra znajomość języka angielskiego;
  • praktyczna znajomość przepisów BHP;
  • bardzo dobra organizacja pracy;
  • umiejętność podejmowania decyzji i proaktywna postawa;

Mile widziane: znajomość programu AutoCAD w stopniu podstawowym, uprawnienia audytora ISO 45001, uprawnienia Inspektora ochrony ppoż.

Oferujemy doskonały pakiet świadczeń i wynagrodzenie współmierne do doświadczenia i/lub wykształcenia.

Latest Jobs