Edukator zewnętrzny / Prowadzący lekcje muzealne

Description

Job Title : Edukator zewnętrzny / Prowadzący lekcje muzealne
Location : Kraków, małopolskie
Company : Zamek Królewski na Wawelu
Salary :
Open Date : 2023-04-13
Close Date : 2023-08-13
Edukator zewnętrzny / Prowadzący lekcje muzealne Miejsce pracy: Kraków Dział Edukacji Zamku Królewskiego na Wawelu poszukuje edukatorów i edukatorek do prowadzenia lekcji muzealnych oraz innych zajęć edukacyjnych.

Poszukujemy osób pragnących pogłębiać wiedzę o zbiorach Zamku Królewskiego na Wawelu oraz jego historii, aby ją przekazywać dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym. Zajęcia polegają na pracy z grupą, rozmowie, wymianie poglądów dotyczących tematu zajęć, z dostosowaniem się do wieku i potrzeb grupy.

Do zgłaszania zapraszamy studentów i absolwentów kierunków humanistycznych, w szczególności: historii, historii sztuki, archeologii, polonistyki i kierunków pokrewnych. Zainteresowanym oferujemy elastyczny czas pracy. Liczba przeprowadzonych lekcji zależy od dyspozycyjności. Prowadzenie lekcji muzealnych odbywa się na podstawie umowy zlecenia.

TWOJE ZADANIA:

  • prowadzenie stacjonarnych lekcji muzealnych dla grup nauczania wczesnoszkolnego, szkolnego i ponadpodstawowego
  • prowadzenie lekcji online dla dzieci i młodzieży
  • prowadzenie weekendowych warsztatów dla rodzin z dziećmi na wystawach stałych i czasowych
  • prowadzenie okazjonalnych działań edukacyjnych w ferie i wakacje
  • prowadzenie zajęć edukacyjnych w terenie

Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do niedzieli, głównie w godzinach wczesnopopołudniowych

OFERUJEMY:
  • współpracę z renomowaną instytucją kultury
  • współpracę w oparciu o umowę zlecenie
  • możliwość poznania Zamku Królewskiego na Wawelu i jego zbiorów
  • udział w bezpłatnych szkoleniach prowadzonych na wystawach Muzeum
  • możliwość korzystania z Biblioteki Zamku Królewskiego na Wawelu
  • wstęp na wystawy stałe i czasowe Muzeum
  • możliwość rozwijania kompetencji zawodowych oraz własnych zainteresowań
  • możliwość rozwoju i zdobycia nowych doświadczeń z zakresu edukacji muzealnej
  • współpracę z Działem Edukacji przez minimum rok

SZUKAMY CIĘ, JEŚLI:
  • posiadasz status studenta lub absolwenta uczelni wyższej,
  • możesz pochwalić się wiedza z zakresu historii Polski od X do połowy XX wieku i motywacja do jej pogłębiania, a także wiedzą z zakresu historii kultury
  • posiadasz doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, w tym stosowanie aktywizujących metod nauczania,
  • umiejętność ciekawego opowiadania, pomysłowość
  • masz doskonałe umiejętności organizacyjne, a także elastyczność
  • bez trudu komunikujesz się w języku angielskim
  • świetnie radzisz sobie z obsługą komputera, platformy Teams
Mile widziane:
  • udokumentowana współpraca w zakresie wolontariatu w instytucjach kultury lub NGO
  • przygotowanie pedagogiczne i dydaktyczne
  • doświadczenie z pracy edukacyjnej z różnego typu odbiorcami, w tym niepełnosprawnymi intelektualnie
  • doświadczenie z zakresu edukacji artystycznej i prowadzenia warsztatów artystycznych
  • znajomość innego języka niż angielski
  • zdolności manualne

Latest Jobs